Të gjitha lajmet

ATLETICO MADRID - REAL MADRID

Real i tregon Atleticos kush ‘kollitet’ në Madrid

Foto: LaLiga Official

Real i tregon Atleticos kush ‘kollitet’ në Madrid

9 February, 2019 @19:02

Real Madrid ka kaluar në vend të dytë të klasifikimit të La Ligas sot, pasi që mposhti rivalin direkt për këtë vend, Atletico Madrid dhe atë si mysafir në Wanda Metropolitanon e stërmbushur.

TABELA AKTUALE E LALIGAS

Fitorja e Realit erdhi me anë të golave të shënuar nga Casemiro, Sergio Ramos (penallti) dhe Gareth Bale.

Me këtë fitore, Real tashmë përpara ka vetëm Barcelonën në luftë për titull kampioni, derisa Atleticos i mbetet të kërkojë pikë diku tjetër në xhirot e ardhshme.

ANGEL CORREA

Milan para marrëveshjes me argjentinasin

23 July, 2019 @0:04

Sky Sport Italia ka bërë të ditur se Milan është pranë arritjes së marrëveshjes me Atletico Madridin për mesfushorin argjentinas,…

OLIVIER TORRES

Përforcimi i nëntë i Sevillës

15 July, 2019 @8:21

Sevilla po vazhdon të shpenzojë këtë verë pasi që ka arritur marrëveshjes me mesfushorin e Portos, Olivier Torres, që tash…

SULMUESI VETERAN

Roberto Soldado lojtar i ri i Granadas

15 July, 2019 @8:14

Ekipi i ardhur këtë stinor në La Liga, Granada, ka kompletuar procedurat dhe ka nënshkruar me sulmuesin Roberto Soldado. …

BARCELONA

Zyrtare: Griezmann te Barcelona

12 July, 2019 @15:38

Pak minuta më parë, kampioni i La Ligas, Barcelona, e zyrtarizoi sulmuesin Antoine Griezmann. Griezmanni ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare,…

XABI ALONSO

Kthehet në shtëpi, si trajner

Xabi Alonso duke u prezantuar te ekipi i tij i fëmijërisë. Tash kthehet si trajner/ Foto: Real Sociedad Official/ fb

11 July, 2019 @8:36

Ish mesfushori i Real Sociedadit, Liverpoolit, Real Madridit e Bayern Munchenit, Xabi Alonso, është kthyer te ekipi i tij ku…

Të gjitha lajmet nga La Liga