Të gjitha lajmet

TRAGJEDIA

Nga rrënojat nxirret trupi i Salas

Foto: AP via L'Equipe

Nga rrënojat nxirret trupi i Salas

7 February, 2019 @23:47

Gazeta prestigjioze franceze l’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit në kanalin anglez është i futbollistit argjentinas, Emiliano Sala.

Ish sulmuesi i Nantes, që udhëtonte për në stërvitjen e parë drejt Cardiff Cityt me aeroplan privat ishte humbur nga radari në mbrëmjen e 21 janarit.

Autoritetet britanike kanë identifikuar trupin, dhe ai është i Emiliano Sala (28 vjeç). Në ndërkohë autoritetet kanë bërë të ditur se shpejt do të kontaktojnë me familjen për t’ia organizuar varimin futbollistit.

MBROJTJA E TITULLIT

Si u bë Manchester City kampion?

13 May, 2019 @0:35

Katërmbëdhjetë fitore radhazi në katërmbëdhjetë ndeshjet e fundit të sezonit e bënë Manchester Cityn kampion të Premier Ligës. City…

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

SCOTT PARKER

Prej trajnerit të përkohshëm, në të rregullt

Foto: Evening Standard via Google Images

10 May, 2019 @15:35

Ish mesfushori i Anglisë dhe ish kapiteni i Fulhamit, Scott Parker, është emëruar si trajner me kontratë të rregullt te…

MANCHESTER UNITED

Bojkot klubit, kërkohet ndërrimi i kryesisë!

7 May, 2019 @19:29

Me hashtagun #UnfollowManUnited, tifozët e Manchester United në rrjetet sociale kanë filluar një fushatë për bojkotimin e klubit që ata…

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale. Ky…

Të gjitha lajmet nga Premier League