Të gjitha lajmet

DUELI I RADHËS

City sonte, për të rikthyer kreun

City sonte, për të rikthyer kreun

6 February, 2019 @11:39

Skuadra e Manchester Cityt do të zhvillojë sonte ndeshjen me Evertonin në Godison Park (20:45) të Liverpoolit.

Në rast fitoreje, ekipi i Josep Guardiolës do të merr lidershipin në Premier Ligë me një ndeshje më shumë të zhvilluar, pasi që do të barazohet me pikë me Liverpoolin në krye dhe ka goldallim më të mirë.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Everton që është në krizë të lojës së vetë, është duke shqyrtuar mundësinë për të larguar trajnerin Marco Silva, dhe në rast të një humbjeje, kjo mund të jetë ndeshja e fundit për portugezin në krye të ekipit të kaltër nga qyteti i Liverpoolit.

Everton në 11 ndeshjet e fundit në të gjitha garat ka regjistruar 7 humbje!

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17 August, 2019 @15:23

Pas fitores ndaj Newcastle fundjavën e kaluar, Arsenali me fitore e ka mbyllur edhe xhiron e dytë të Premier Leagues. …

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16 August, 2019 @22:46

Skuadra e reprezentuesit të Kosovës Florent Hadërgjonaj, Huddersfield Town, ende nuk ka shijuar fitore në stinorin e ri të Championship,…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

2019/2020

Premier League 2019/2020 - Parashikim

9 August, 2019 @12:22

200 milionë euro ka shpenzuar Pep Guardiola nga ardhja e tij për të sjellë vetëm mbrojtës të djathtë. Tani me…

ZYRTARE

Carroll rikthehet te Newcastle

8 August, 2019 @18:35

Andy Carroll rikthehet tek Newcastle! Sulmuesi Andy Carroll pas tetë vitesh rikthehet në Newcastle. Ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare…

Të gjitha lajmet nga Premier League