Të gjitha lajmet

LAZIO - EMPOLI

Lazio kalon Milanin, arrin zonën Champions

Lazio kalon Milanin, arrin zonën Champions

7 February, 2019 @22:28

Lazio do të vazhdojë t’i bëj presion të gjitha skuadrave që dëshirojnë një vend në Ligë të Kampionëve stinorin që vjen.

Sonte, biancocelestët kanë arritur edhe një fitore pas asaj ndaj Interit në Kupë dhe Frosinones në ligë, duke e mposhtur Empolin në Olimpico me rezultat minimal 1-0.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Felipe Caicedo nga penalltia, ndërsa për Lazion që nga fillimi i ndeshjes në fushë ishte Valon Berisha që luajti 77 minuta, pastaj Thomas Strakosha në portë që përsëri nuk pranoi gol, derisa Riza Durmisi dhe Sergio Kalaj qëndruan në bankë.

Me këtë fitore Lazio ka dalë mbi Milanin në klasifikim të Serie A-së, me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

16 August, 2019 @22:01

Sulmuesi 33 vjeçar nga Bosnja e Hercegovina, Edin Dzeko, i ka dhënë fund polemikave lidhur me transferimin e tij në…

STEVEN NZONZI

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

16 August, 2019 @16:34

Skuadra italiane, Roma, para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti i saj, Steven Nzonzi është larguar në drejtim…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

Të gjitha lajmet nga Serie A