Të gjitha lajmet

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

Kravets kthen Fenerin te humbjet

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke.

Kayserispor ka qenë i pakalueshëm për Fenerbahçen që pjesën e dytë e luajti me 10 lojtarë, pasi që Roberto Soldado u skuq në fund të pjesës së parë.

Reprezentuesi ukrainas Artem Kravets ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për Kayserisporin, që ka ikur nga zona e rrezikshme, pasi që qëlloi portën e mysafirëve 3 minuta para fundit të takimit.

Pas kësaj ndeshjeje Kayserispor ka 25 pikë, ndërsa Fenerbahçe 23 pikë nga 21 ndeshje të zhvilluara në Superligë.

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

FORBES

TOP 10 sportistët më të paguar

13 June, 2019 @13:41

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, është sportisti më i paguar në botë në 12 muajt e fundit, ka bërë…

ANDREA STRAMACCIONI

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

13 June, 2019 @11:53

Andrea Stramaccioni që konsiderohej njëri ndër trajnerët më premtues të futbollit italian, pasi që kishte fituar Ligën e të Rinjve…

Të gjitha lajmet nga International