Të gjitha lajmet

FULHAM - UNITED

Ole kalon Mourinhon, United momentalisht në top4

Ole kalon Mourinhon, United momentalisht në top4

9 February, 2019 @15:28

10 fitore në 11 ndeshje!

Vazhdon bilanci fenomenal i Manchester United nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer. ‘Djajtë e Kuq’ sot mposhtën lehtë dhe bindshëm 0-3 Fulhamin, për t’u ngjitur në top4 për herë të parë që nga muaji gusht.

Interesant është fakti që me fitoren e arritur sot, Ole ka kaluar Josen sa i përket fitoreve të arritura në Premier League sivjet. Jose kishte fituar 7 ndeshje deri në momentin që u largua, kurse Ole sot e shënoi fitoren e tetë në ligë.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore, që e ngrit Manchester Unitedin në vendin e katërt të paktën përkohësisht, vjen pikërisht para disa ndeshjeve të vështira që United i ka në kalendar, duke filluar nga ajo kundër Parisit në Champions League, e duke vazhduar më pas me Chelsean në FA Cup e Liverpoolin në Premier League.

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17 August, 2019 @15:23

Pas fitores ndaj Newcastle fundjavën e kaluar, Arsenali me fitore e ka mbyllur edhe xhiron e dytë të Premier Leagues. …

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16 August, 2019 @22:46

Skuadra e reprezentuesit të Kosovës Florent Hadërgjonaj, Huddersfield Town, ende nuk ka shijuar fitore në stinorin e ri të Championship,…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

2019/2020

Premier League 2019/2020 - Parashikim

9 August, 2019 @12:22

200 milionë euro ka shpenzuar Pep Guardiola nga ardhja e tij për të sjellë vetëm mbrojtës të djathtë. Tani me…

ZYRTARE

Carroll rikthehet te Newcastle

8 August, 2019 @18:35

Andy Carroll rikthehet tek Newcastle! Sulmuesi Andy Carroll pas tetë vitesh rikthehet në Newcastle. Ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare…

Të gjitha lajmet nga Premier League