Të gjitha lajmet

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Barazim, që na sjell “me këmbë në tokë”

Foto: FFK

Barazim, që na sjell “me këmbë në tokë”

14 October, 2018 @19:54

Ishujt Faroe
Kosova
Ishujt Faroe 1 : 1 Kosova
Rene JOENSEN 50' Milot RASHICA 9'

Torsvoellur Stadium
Barazim, që na sjell “me këmbë në tokë”

Pas dy fitoreve radhazi në Ligën e Kombeve, Kosova është ndalur sot në ndeshjen e zhvilluar si mysafire e Ishujve Faroe.

Ndeshja filloi në mënyrë fantastike për përfaqësuesen tonë, me Milot Rashicën që shënoi një supergol nga distanca, mirëpo që nga ai moment Kosova nuk arriti të krijojë shumë raste konkrete për shënim, për ta mbyllur ndeshjen me vetëm një gol të shënuar, aq sa shënuan edhe vendasit.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Goli i vendasve erdhi në fillimin e pjesës së dytë, kur pas një gabimi të Amir Rrahmanit në pasim, harkimin nga e djathta e shfrytëzoi maksimalisht Joensen, i cili barazoi shifrat në 1-1, rezultati i cili doli të ishte përfundimtari i ndeshjes.

Duhet përmendur që dukshëm në sy ranë mungesat e Hekuran Kryeziut e Benjamin Kolollit, pa të cilët skuadra dukej dukshëm më 'e mangët'. Sa i përket ndeshjes tjetër, për shkak të kartonëve do të mungojë Atdhe Nuhiu, i cili sot u ndëshkua me karton të verdhë.

Dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve Kosova i luan muajin e ardhshëm, ndërsa sa i përket renditjes, aktualisht mbesim në krye të grupit, pasi që Azerbajxhani dhe Malta sonte ndanë pikët.TREPÇA - DUKAGJINI

Mposhtet, por mbetet lider

14 October, 2018 @17:27

Në takimin e zhvilluar në "Adem Jashari" të Mitrovicës, Dukagjini nga Klina është mposhtur me rezultat 2-1 nga Trepça vendase. …

KIKA - VËLLAZNIMI

Nuk merr kryesimin, bie në vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

14 October, 2018 @17:25

Me rezultat 0-0 u mbyll takimi i zhvilluar sot mes Kikës vendase dhe Vëllaznimit. Pjesa e parë e ndeshjes u…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Publikohet formacioni zyrtar i Kosovës

14 October, 2018 @16:40

Rreth 1 orë para ndeshjes, është bërë i ditur formacioni zyrtar i Kosovës për ndeshjen ndaj Ishujve Faroe. Kosova starton…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Shqipëria me mungesa, çfarë formacioni sonte?

14 October, 2018 @12:16

Siç u njoftua edhe më parë, Shqipëria sonte luan ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve. Formacioni i mundshëm…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Formacioni i mundshëm i Kosovës

14 October, 2018 @12:00

Me fillim nga ora 18:00, sonte Kosova përballet me Ishujt Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve. GRUPET DHE…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izraeli vs. Shqipëria, kuotat e bastoreve

14 October, 2018 @11:48

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria sonte luan si mysafire e Izraelit. GRUPET DHE ORARI - LIGA E…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Kosova vs. Ishujt Faroe, kë favorizojnë bastoret?

14 October, 2018 @11:37

Me fillim nga ora 18:00, sot Kosova luan si mysafire e Ishujve Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve.

PAMJE DHE KUJTIME

4 vite nga droni

Foto: usatoday

14 October, 2018 @10:51

Kujtimet nga ajo ditë, kur në stadiumin e Beogradit u përjetua dhuna në drejtim të futbollistëve shqiptarë, nga i tërë…

PLAYER RATINGS

Ishujt Faroe - Kosova, notat e lojtarëve

Foto: FFK

14 October, 2018 @20:22

Ishujt Faroe kanë arritur të ndalin hovin e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve, duke barazuar 1-1…

AZERBAJXHANI - MALTA

Azerët s’lejojnë befasi

14 October, 2018 @19:56

Skuadra e Azerbajxhanit, që është ndjekëse e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve nuk ka lejuar befasi…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Publikohet formacioni zyrtar i Kosovës

14 October, 2018 @16:40

Rreth 1 orë para ndeshjes, është bërë i ditur formacioni zyrtar i Kosovës për ndeshjen ndaj Ishujve Faroe. Kosova starton…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Shqipëria me mungesa, çfarë formacioni sonte?

14 October, 2018 @12:16

Siç u njoftua edhe më parë, Shqipëria sonte luan ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve. Formacioni i mundshëm…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Formacioni i mundshëm i Kosovës

14 October, 2018 @12:00

Me fillim nga ora 18:00, sonte Kosova përballet me Ishujt Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve. GRUPET DHE…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve