Të gjitha lajmet

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 October, 2017 @22:45

Atletico Madrid
Barcelona
Atletico Madrid 1 : 1 Barcelona
S.Niguez 21' L.Suarez 82'

Wanda Metropolitano (Madrid)
Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e Barcelonës, rezultat ky që e ngushton diferencën mes Atleticos, Realit e Barcelonës në klasifikim, me Realin që e fitoi ndeshjen e xhiros ndaj Getafes me rezultat 1-2. Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Saul Niguez, ndërsa Barcelona e kërkoi golin e barazimit me çdo kusht dhe e gjeti në minutën e 82', moment në të cilin Luis Suarez shënoi për 1-1, rezultat që doli të ishte përfundimtari i këtij dueli. TABELA AKTUALE LA LIGA Pas 8 xhirove, Barcelona mbetet edhe më tutje lidere në La Liga, ndërsa ky është barazimi i parë pas 7 fitoreve radhazi në La Liga sivjet.

CRYSTAL PALACE - CHELSEA

‘Ringjallet’ Palace, mposht kampionin

14 October, 2017 @17:55

Pas 7 humbjeve radhazi dhe pas 731 minutave pa gol të shënuar, skuadra e Crystal Palacet ka reaguar në takimin…

CITY - STOKE

City i pamëshirshëm, i vetëm në krye

14 October, 2017 @17:52

Vazhdon super forma e Manchester Cityt! Radha për t'u deklasuar sot i takoi Stoke Cityt, që në 'Etihad' pësoi plot…

FERONIKELI-LIRIA

Goli i parë i stinorit si mysafir, sjell fitoren e Lirisë

BOROZANI/ A. P.

14 October, 2017 @16:04

Mesfushori i ardhur përforcim nga Shqipëria, Artur Magani, ka shënuar golin e parë të stinorit për Lirinë si mysafir dhe…

LLAPI-FLAMURTARI

Daku vendos, Llapi mbron kreun me fitore

14 October, 2017 @15:49

Në një ndeshje pa shumë raste dhe me luftë në mesfushë, Llapi ka arritur që të nxjerrë tre pikëshin e…

LIVERPOOL - UNITED

Pa gola në derbin anglez

Foto: Premier League

14 October, 2017 @15:32

Njëjtë si vitin e kaluar, edhe sivjet derbi anglez mes Liverpoolit e Manchester United i zhvilluar në 'Anfield Road' është…

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Feronikeli-Liria

14 October, 2017 @13:36

Janë përcaktuar 11-shet e para nga trajnerët e skuadrave të ndeshjes Feronikeli - Liria, që nis sot në ora 14:00…

LIVERPOOL - UNITED

Liverpool vs. United, formacionet zyrtare

Foto: BBC

14 October, 2017 @12:30

Me fillim nga ora 13:30, në 'Anfield Road' zhvillohet dueli mes dy skuadrave më të mëdha angleze. 1 orë para…

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: Olsen Kraja / Borozani

14 October, 2017 @12:02

1. Liverpool – Manchester United (e shtunë, ora 1e30) Përballja ndërmjet Klopp dhe Mourinhos sezonin e kaluar ishte e mërzitshme,…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga