Të gjitha lajmet

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 September, 2017 @22:39

Barcelona
Espanyol
Barcelona 5 : 0 Espanyol
L.Messi 26' 35' 67', G.Pique 87', L.Suarez 90'

Camp Nou
Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më tepër se të mjaftueshëm që Barcelona ta fitojë me rezultat 5-0 derbin e Katalunisë ndaj Espanyolit. Barcelona zhvilloi një paraqitje mjaft të mirë në Camp Nou, ndërsa për Messin ky ishte hat-tricku i 42-të në karrierë. TABELA AKTUALE LA LIGA Barazimi i Realit sot dhe fitorja e Barcelonës në krahun tjetër bën që diferenca mes skuadrave në klasifikim të rritet. Momentalisht Barcelona ka 4 pikë më shumë se Reali dhe ndodhet e vetme në krye të klasifikimit.

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e kryetrajnerit Bledi Shkëmbi, njofton prishtinafc.com: "Mendoj që ishte ndeshje…

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha edhe Armend Dallku, autori i golit të fitores. "Uhff, një uhff e…

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 September, 2017 @22:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit, kryetrajnerit të Prishtinës, njofton prishtinafc.com: "Ishte kjo ndeshja më…

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 September, 2017 @21:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës dhe Lausannes së Benjamin Kolollit, ndërsa ky i dyti…

SHQIP

Grezda mposht Hajdukun

9 September, 2017 @21:41

Një gol i Eros Grezdës në minutën e tretë shtesë të ndeshjes bëri që Osijeku ta fitojë takimin e luajtur…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga