Të gjitha lajmet

BARCA - MALAGA

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

21 October, 2017 @22:35

Barcelona
Malaga
Barcelona 2 : 0 Malaga
G.Deulofeu 2', A.Iniesta 56'

Camp Nou
Pas barazimit ndaj Atletico Madridit, Barcelona i është rikthyer fitoreve në La Liga në takimin e luajtur ndaj Malagas në shtëpi. Deulofeu dhe Iniesta ishin golashënues të katalunasve sonte, ndërsa kjo fitore bën që Barcelona të ketë 4 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt, Valencia, që sot e deklasoi Sevillan 4-0. TABELA AKTUALE LA LIGA Në anën tjetër, kjo humbje e fundos edhe më tepër Malagan, që ende nuk di për fitore sivjet dhe ndodhet në vendin e fundit në tabelë.

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 October, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League! Skuadra e Jose Mourinhos u mposht sot me meritë nga…

VUSHTRRIA-KEK

KEK-u mbetet i pamposhtur edhe pas derbit

21 October, 2017 @16:32

Rreth 1 mijë shikues ishin tubuar në Ferki Aliu të Vushtrrisë sot për të parë derbin e Ligës së Parë…

VLLAZNIA-GJILANI

Gjilani dështon të merr kreun

21 October, 2017 @15:44

Luajti si mysafir në terren të vetin. Kishte mundësinë që me fitore të kapte vendin e parë në klasifikim. Asnjëra…

CHELSEA-WATFORD

Zëvendësuesi Batshuayi s’lejon befasi

Foto: Chelsea Official

21 October, 2017 @15:29

Sulmuesi belg, që u fut si zëvendësues në ndeshje sot nga Antonio Conte, Michy Batshuayi, nuk ka lënë vend për…

PRISHTINA-BESA

E treta me radhë, Prishtina lidere

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

21 October, 2017 @15:19

Shumë me lehtë sesa që është pritur, Prishtina ka shënuar fitore ndaj Besës sot në Rexhep Rexhepi, për të marrë…

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 October, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare për duelin Vllaznia-Gjilani nga trajnerët përkatës. Bylbyl Sokoli ka vendosur për…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga