Të gjitha lajmet

SHQIP NGA RAJONI

Bardhi me super-gol në fitore

Bardhi me super-gol në fitore

17 November, 2018 @11:04

Mesfushori i talentuar shkupjan, që vesh fanellën e Maqedonisë dhe luan për Levanten në LaLiga të Spanjës, Enis Bardhi, ka shënuar një super-gol mbrëmë në fitoren e Maqedonisë ndaj Lihtenshtajnit si mysafir.

Maqedonia ka mposhtur Lihtenshtajnin 2-0 jashtë, ndërsa Bardhi ka shënuar perlën e tij në minutën e 53-të të ndeshjes për t’ia dhënë epërsinë ekipit.

TABELA AKTUALE

Më pas, në fund të ndeshjes u bë 2-0 dhe tashmë Maqedonia me 12 pikë ka ruajtur lidershipin në Grupin 4 të Ligës D të Kombeve dhe pritet që të sigurojë Ligën C në duelin e fundit, kur në Shkup pret Gjibraltarin më 19 nëntor.

 

 

NATIONS LEAGUE

Liga D: Maqedonia afër kualifikimit

16 November, 2018 @23:58

Në ndeshjet e sontme të grupit D4, Maqedonia me fitoren ndaj Lihteshtajnit me rezultat 0-2, është pranë kualifikimit në Ligën…

NATIONS LEAGUE

Liga C: Nata e barazimeve

16 November, 2018 @23:41

Dy ndeshjet e zhvilluara në grupin C3 në kuadër të Ligës së Kombeve, përfunduan me rezultat të barabartë. Qipro me…

NATIONS LEAGUE

Ukraina e Danimarka kualifikohen në Ligën A

16 November, 2018 @23:20

Përkundër humbjes me rezultat 4-1 nga Sllovakia sonte, Ukraina është skuadra e cila e ka mbyllur grupin B1 në vendin…

NATIONS LEAGUE

Gjendja në grupin A1

16 November, 2018 @23:06

Në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Grupit A1 të Ligës së Kombeve, Holanda ka shënuar fitore me rezultat 2-0…

LIBURNI - PRISHTINA

Liburni i pandalshëm, ngrit epërsinë

16 November, 2018 @22:02

Skuadra e futsallit nga Gjakova, Liburn, ka shënuar fitore të rëndësishme në duelin e parë të xhiros së gjashtë të…

11-SHJA POTENCIALE

11-shja e mundshme e Shqipërisë ndaj Skocisë

Fotot: FSHF

16 November, 2018 @21:37

Christian Panucci do të ketë ndoshta mundësinë e fundit nesër mbrëma. Italiani për shkak të rezultateve jo të mira në…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Annese e nis me humbje

Foto: KFLiria/fb

16 November, 2018 @21:23

Përballja miqësore ndërmjet Kukësit dhe Lirisë e zhvilluar sot në Zeqir Ymeri të Kukësit ka përfunduar me fitoren e vendasve,…

MIQËSORJA E U21

Hebaj e Imeri për fitoren e kuqezinjëve

Foto: FSHF

16 November, 2018 @21:14

Përfaqësuesja e Shqipërisë U21 ka shënuar fitore sonte në përballjen miqësore ndaj Maltës U21. Kuqezinjtë kanë mposhtur bashkëmoshatarët me…

MALTA - KOSOVA

Malta vs. Kosova, ku do të luhet ndeshja?

Foto: Malta Football Association

16 November, 2018 @13:56

Ndeshja që Kosova e luan nesër si mysafire e Maltës do të zhvillohet në stadiumin kombëtar të Ta’ Qalit të…

SHQIPËRIA - SKOCIA

Shqipëria vs. Skocia, gjyqtarët e ndeshjes

16 November, 2018 @13:48

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria të shtunën do të jetë nikoqire e Skocisë në kuadër të fazës grupore të…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve