Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS SUPERKUPËS

Batatina: Objektivi, titulli kampion!

Foto: KFLlapi/fb

Batatina: Objektivi, titulli kampion!


18 August, 2021 @12:30

Pas trofeut të Kupës, mbrëmë edhe Superkupës, tashmë ambiciet e Llapit janë ngritur edhe më, derisa trajneri i skuadrës Tahir Batatina në një prononcim të tij për lajmi.net ka bërë të ditur se pos Evropës, ekipi do të synojë edhe titullin kampion në stinorin që është para dere.

“Prioritet është dalja në Evropë, por s’tërhiqemi nga objektivi që të bëhemi kampion. Llapi është skuadër solide, e komponuar mirë me djem të mirë dhe të organizuar. Prurjet e reja, rikthimi i Alidemës dhe Maliqit janë të qëlluara dhe mendoj se lojtarët kanë ekipin më konkurrent në kampionat,” ka thënë ndër të tjera ai.

Llapi mbrëmë mposhti Prishtinën në ndeshjen e Superkupës së Kosovës, duke e fituar ndeshjen 3-1 pas vazhdimeve, pasi që në kohë të rregullt dueli kishte përfunduar 1-1.


BIANCONERI

Locatelli në teste mjekësore, para se të bëhet juventin

Serie A/Transfere

Locatelli në teste mjekësore, para se të bëhet juventin

18/08/21 @ 09:41

TROFEU

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

17/08/21 @ 23:49

SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

SUPERKUPA

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

Bundesliga

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

17/08/21 @ 22:52

SUPERLIGA TURKE

Besiktasi huazon Batshuayin

International

Besiktasi huazon Batshuayin

17/08/21 @ 21:03

11-SHET

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

Bundesliga

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

17/08/21 @ 20:06

TROFEU

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

17/08/21 @ 23:49

SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

BALLKANI

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

FFK Superliga/Transfere

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

17/08/21 @ 18:38

KLINË

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

FFK Superliga/Transfere

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

17/08/21 @ 12:45

SUPERKUPA

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

16/08/21 @ 22:22

GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

TRANSFER

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

FFK Superliga/Transfere

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

16/08/21 @ 19:01

TRANSFERE

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

16/08/21 @ 18:48

PAS LARGIMIT

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

FFK Superliga/Transfere

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

16/08/21 @ 15:53

TROFEU I PARË...

Nesër, Superkupa e Kosovës

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Nesër, Superkupa e Kosovës

16/08/21 @ 15:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga