Të gjitha lajmet

BAYERN - BESIKTAS

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

20 February, 2018 @22:54

Bayern München
Besiktas
Bayern München 5 : 0 Besiktas
T.Müller 43' 66', K.Coman 53', R.Lewandowski 79' 88'

Allianz Arena

Më lehtë se që pritej ka kaluar ndeshja e Bayernit ndaj Besiktast sonte.

Të ndikuar edhe nga kartoni i kuq i kroatit Vida në fillim të ndeshjes, turqit u ‘shpartalluan’ në Mynih sonte, me bavarezët që shënuan plot 5 herë dhe e mbyllën takimin me fitore 5-0, për ta siguruar kështu çerekfinalen me të mbaruar sfida e parë, kur dihet që një fitore 6-0 e Besiktasit në ndeshjen kthyese është realisht e pamundur.

Müller (2), Lewandowski (2) dhe Coman ishin golashënues për Bayernin sonte, derisa për Besikin nuk pati as gol të nderit.

SKEMA DREJT FINALES

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave luhet më 14 marsStamboll.

NGA MBLEDHJA E KE-së

Shpërblime edhe për Ligën e Femrave

20 February, 2018 @22:48

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, përveç tjerash, është marr vendim që të shpërblehen edhe ekipet e…

MIQËSORE

Bullgaria U19 mposht Kosovën U19

Foto: FFK

20 February, 2018 @22:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 ka zhvilluar sot ndeshjen e parë miqësore kundër Kombëtares bullgare të të njëjtës grupmoshë, në stadiumin…

CHELSEA - BARCELONA

Messi thyen ‘mallkimin’, Barcelona në avantazh

Foto: BBC

20 February, 2018 @22:38

1-1 është mbyllur ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions League, rezultat i cili i konvenon skuadrës së Barcelonës,…

BAYERN - BESIKTAS

Bayern vs. Besiktas, 11-shet startuese

20 February, 2018 @19:51

Me fillim nga ora 20:45, Bayerni e pret Besiktasin, skuadër që grupet i mbylli me 3 fitore në 3 ndeshjet…

CHELSEA - BARCELONA

Chelsea vs. Barcelona, formacionet zyrtare

20 February, 2018 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Chelseat dhe Barcelonës. CHELSEA: Courtois, Rudiger, Alonso, Moses, Christensen, Azpilicueta, Fabregas, Kante, Pedro, Willian, Eden…

SHQIP NË BOTË

Labinot Kabashi inkuadrohet në fitoren e Barcelonës

20 February, 2018 @19:37

Në fitoren me rezultat 0-1 sot ndaj PSG-së në kuadër të UEFA Youth League, ligë për moshat nën 19 vjeçare…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League