Të gjitha lajmet

CHELSEA - BARCELONA

Messi thyen ‘mallkimin’, Barcelona në avantazh

Foto: BBC

Messi thyen ‘mallkimin’, Barcelona në avantazh

20 February, 2018 @22:38

Chelsea
Barcelona
Chelsea 1 : 1 Barcelona
Willian 62' L.Messi 75'

Stamford Bridge

1-1 është mbyllur ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions League, rezultat i cili i konvenon skuadrës së Barcelonës, e cila ndeshjen e kthimit e luan në shtëpi.

Siç pritej, ndeshja kaloi me Barcelonën poseduese kryesore të topit, e me Chelsean në anën tjetër që tentonte të rrezikonte përmes kundërsulmeve, stil loje që Chelsea sonte e përdori mjaft mirë, me përjashtim të golit të pranuar, gol i cili ia zvogëlon gjasat për një kalim në fazën tjetër.

SKEMA DREJT FINALES

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi me vëmendjen te braziliani Willian, i cili dy herë e goditi shtyllën me 2 goditje shumë të fuqishme, ndërkaq goli i tij dhe i epërsisë së Chelseat erdhi nga goditja e tij e tretë në portë. “E treta e vërteta” e Willianit erdhi në minutën e 62’ të ndeshjes, gol i cili në fund doli të ishte i vetmi i vendasve për sonte.

Gjithsesi, kur u mendua se Barcelona ishte e pafuqishme të reagonte, një gabim individual në mbrojtjen londineze e ‘prishi’ komplet paraqitjen fenomenale kolektive të skuadrës dhe shifrat u barazuan. Një pasim shumë i mirë nga Iniesta pas gabimit të mbrojtjes vendase u shfrytëzua maksimalisht nga Leo Messi, i cili e shënoi golin e parë në karrierë ndaj Chelseat pas 9 ndeshjeve ndaj kësaj skuadreje dhe i dha skuadrës së tij golin në terrenin mysafir.

Në vazhdim të ndeshjes gola nuk pati dhe skuadrat e mbyllën takimin me shifrat 1-1, duke bërë kështu që ndeshja e 14 marsit të nis me Barcelonën në avantazh.BAYERN - BESIKTAS

Bayern vs. Besiktas, 11-shet startuese

20 February, 2018 @19:51

Me fillim nga ora 20:45, Bayerni e pret Besiktasin, skuadër që grupet i mbylli me 3 fitore në 3 ndeshjet…

CHELSEA - BARCELONA

Chelsea vs. Barcelona, formacionet zyrtare

20 February, 2018 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Chelseat dhe Barcelonës. CHELSEA: Courtois, Rudiger, Alonso, Moses, Christensen, Azpilicueta, Fabregas, Kante, Pedro, Willian, Eden…

SHQIP NË BOTË

Labinot Kabashi inkuadrohet në fitoren e Barcelonës

20 February, 2018 @19:37

Në fitoren me rezultat 0-1 sot ndaj PSG-së në kuadër të UEFA Youth League, ligë për moshat nën 19 vjeçare…

KOMBËTARJA U19

Kombëtarja U19 mposht Greqinë, Panucci përcjell ndeshjen

20 February, 2018 @19:27

Me rezultat 2-0 ka përfunduar ndeshja e luajtur sot mes Shqipërisë U19 dhe Greqisë U19. Kjo ishte fitorja e dytë…

INICIME NGA KG

Maliqi dhe Lushtaku, në disiplinore

20 February, 2018 @14:47

Pas shqyrtimit të materialeve nga përballjet e xhiros së parë të pranverës në Superligë, Komisioni i Garave të FFK-së, ka…

PARA NDESHJES CHELSEA - BARCELONA

Chelsea vs. Barcelona, ‘sinjal’ për fituesin e Championsit?

20 February, 2018 @14:20

Një nga duelet më interesante në fazën e së tetave në Champions League padyshim që është ai mes Chelseat dhe…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League