Të gjitha lajmet

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”


18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve.

Kjo do të jetë ndeshja e fundit e Kosovës për këtë edicion të kësaj gare, ndërkohë që sonte i mjafton një barazim për të mos rënë në Ligën D.

TABELAT E GRUPEVE - LIGA E KOMBEVE

Kur jemi në ditën e ndeshjes, tifogrupi zyrtar i përfaqësueses, “Dardanët”, përmes një postimi në Facebook kanë njoftuar se sonte në “Fadil Vokrri” do të ketë një fushatë senzibilizuese në përkrahje të viktimave dhe të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Fushata shumë e rëndësishme “Be My Voice” apo “Bëhu Zëri im” sonte do t’i mbulojë ulëset e stadiumit të kryeqytetit sonte, i cili do të jetë në mungesë të shikuesve për shkak të pandemisë.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve