Të gjitha lajmet

NGA LAUSSANNE TE MAINZ

Benjamin Kololli në Bundesligë

Benjamin Kololli në Bundesligë

30 August, 2017 @13:53

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Benjamin Kololli, pritet që të zyrtarizohet si lojtar i ri i Mainzit në Bundesligë, ka bërë të ditur sot Panorama Sport, duke u bazuar në mediat italiane. Kololli 25 vjeç që në Kosovë luan si mbrojtës krahu, që të njejtën e bën edhe në mes të fushës, shpejt pritet që të lë Laussannen në Zvicër për tu bërë pjesë e ekipit të Mainzit në Bundesligë.

KWADWO ASAMOAH PARA LARGIMIT

Asamoah afër Galatasarayit

30 August, 2017 @13:44

Mesfushori i palodhshëm i Juventusit, Kwadwo Asamoah, po vazhdon bisedimet me ekipin turk, Galatasaray. Mediat turke kanë bërë të ditur…

GABRIEL BARBOSA DREJT BENFICAs

Barbosa para zyrtarizimit te Benfica

Foto: fcinter.it

30 August, 2017 @13:37

Inter është shumë afër që të huazojë sulmuesin Gabriel Barbosa te Benfica, duke paguar 60% të rrogës së tij. Sipas…

LUCAS PEREZ DREJT DEPORTIVOS

Perez rikthehet në Spanjë

30 August, 2017 @13:33

Sulmuesi për të cilin Arsenal pagoi stinorin e kaluar 20 milionë euro, Lucas Perez, pritet që të kthehet si huazim…

JEREMY TOLJAN TE BORUSSIA DORTMUND

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

Foto: bvb.de

30 August, 2017 @13:06

Skuadra e Borussia Dortmundit para pak çastesh ka zyrtarizuar lojtarin e ri të saj në ekip. Fjala është për mbrojtësin…

KIERAN GIBBS KALON TE WBA

Gibbs ndërron ambient në Premier Ligë

30 August, 2017 @12:53

Mbrojtësi 27 vjeçar i Anglisë, që deri sot ka djersitur fanellën e Arsenal është lojtar i ri i West Bromwich…

DOUGLAS PEREIRA TE BURSASPOR

Prej Barcelonës te Bursa

30 August, 2017 @12:32

Mbrojtësi i krahut të Barcelonës, pritet që shpejt të zyrtarizohet si lojtar i ri i ekipit turk, Bursaspor. Sipas raportimeve…

NICOLAS BURDISSO TE TORINO

Ish mbrojtësi i Romës dhe Interit, te Torino

30 August, 2017 @12:22

Tuttomercatoweb ka bërë të ditur pak më parë se ish-mbrojtësi i Interit, Romës dhe reprezentacionit argjentinas, Nicolas Burdisso ka arritur…

BENEDIKT HOWEDES TE JUVENTUS

Gjermani arrin te Juventus

30 August, 2017 @12:06

Mbrojtësi me përvojë, gjermani 29 vjeç, 187 centimetra i gjatë, Benedikt Höwedes, ka arritur sot në Torino për të finalizuar…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Edhe Latifi pritet të jetë startues te Panucci

Foto: FSHF

30 August, 2017 @10:17

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, gjatë tërë ditës së djeshme ka provuar formacione që do të mund…

VALON BERISHA

Berisha shpreson në kundërsulme

30 August, 2017 @10:09

Mesfushori më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në deklarataën e tij para ndeshjes me Kroacinë ka thënë…

DORTMUND-HERTHA

Kalou kryen punë për Bayernin!

27 October, 2018 @17:58

Jadon Sancho dhe Salomon Kalou kanë shënuar nga dy herë në duelin kryesor të javës së dhjetë në Bundesligë. Vendasit…

FREIBURG-GLADBACH

Nga gjysma e fushës vendos rezultatin përfundimtar

26 October, 2018 @22:33

Gjysmë minute pasi nisi loja, Nils Petersen siguroi penallti për Freiburgun, të cilën e konvertoi në gol. Mysafirët nga Monchengladbach…

5 PËR FUNDJAVË!

‘El Clasico’ dhe të tjerat…

Design: O.K

26 October, 2018 @18:00

Pas mesjavës me top-ndeshje evropiane në Champions e Europa League, le të shohim 5 ndeshjet 'për të mos u humbur'…

SCHALKE - WERDER

Rashica pushoi, Werder ndjek kreun

20 October, 2018 @20:35

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, që shënoi golin e parë me Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Ishujve…

WOLFSBURG-BAYERN

Bayern i kthehet fitoreve

20 October, 2018 @17:31

Skuadra e Bayernit ka mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 3-1. Robert Lewandowski shënoi dy gola, për të asistuar në…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga