Të gjitha lajmet

JEREMY TOLJAN TE BORUSSIA DORTMUND

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

Foto: bvb.de

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

30 August, 2017 @13:06

Skuadra e Borussia Dortmundit para pak çastesh ka zyrtarizuar lojtarin e ri të saj në ekip. Fjala është për mbrojtësin e përfaqësueses gjermane U21, Jeremy Toljan, që deri tash ka qenë pjesë e ekipit të Hoffenheimit në Bundesligë. Toljan 23 vjeç, mbrojtësi 182 centimetra i gjatë, tërë karrierën e tij e ka kaluar te Hoffenheim, ndërsa me Gjermaninë U21 ka fituar Europianin këtë vit si dhe ka qenë finalist i Olimpiadës në Rio 2016. I lindur në Stuttgart, Toljan ka nënshkruar kontratë me afat deri më 30 qershor të vitit 2022 me Dortmundin, që i ka kushtuar ekipit 5 milionë euro.

KIERAN GIBBS KALON TE WBA

Gibbs ndërron ambient në Premier Ligë

30 August, 2017 @12:53

Mbrojtësi 27 vjeçar i Anglisë, që deri sot ka djersitur fanellën e Arsenal është lojtar i ri i West Bromwich…

DOUGLAS PEREIRA TE BURSASPOR

Prej Barcelonës te Bursa

30 August, 2017 @12:32

Mbrojtësi i krahut të Barcelonës, pritet që shpejt të zyrtarizohet si lojtar i ri i ekipit turk, Bursaspor. Sipas raportimeve…

NICOLAS BURDISSO TE TORINO

Ish mbrojtësi i Romës dhe Interit, te Torino

30 August, 2017 @12:22

Tuttomercatoweb ka bërë të ditur pak më parë se ish-mbrojtësi i Interit, Romës dhe reprezentacionit argjentinas, Nicolas Burdisso ka arritur…

BENEDIKT HOWEDES TE JUVENTUS

Gjermani arrin te Juventus

30 August, 2017 @12:06

Mbrojtësi me përvojë, gjermani 29 vjeç, 187 centimetra i gjatë, Benedikt Höwedes, ka arritur sot në Torino për të finalizuar…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Edhe Latifi pritet të jetë startues te Panucci

Foto: FSHF

30 August, 2017 @10:17

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, gjatë tërë ditës së djeshme ka provuar formacione që do të mund…

VALON BERISHA

Berisha shpreson në kundërsulme

30 August, 2017 @10:09

Mesfushori më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në deklarataën e tij para ndeshjes me Kroacinë ka thënë…

NGA TETOVA

Shkëndija me mungesa, nis misionin e Kupës

Foto: KFShkëndija.com

30 August, 2017 @10:02

Skuadra “kuqezi” të mërkurën i nis garat në Kupën e Maqedonisë kur në kuadër të 1/16 së finales do të…

FEMRAT KUQEZI

Shqipëria U19 mposht moshataret boshnjake

30 August, 2017 @9:56

Kombëtarja U19 e femrave në futboll ka shënuar fitore në duelin miqësor ndaj Bosnjes U19 të martën me rezultat 2-0…

MEDIAT ANGLEZE

Chelsea me ofertë për Barkley, Everton refuzon

30 August, 2017 @9:51

Para pak çastesh mediat angleze kanë kuptuar se Everton ka refuzuar ofertën prej 25 milionë funtave të Chelseat, për mesfushorin…

TONI MAWEJJE

Tirana zyrtarizon mesfushorin e Ugandës

Foto: SK Tirana

30 August, 2017 @9:44

Skuadra e Tiranës që këtë stinor do të kërkojë rikthimin e menjëhershëm në elitën e futbollit shqiptar, pas stinorit katastrofal…

FRANKFURT - DUSSELDORF

Goleadë në Frankfurt

19 October, 2018 @22:32

Shtatë gola shënuan dyshja sulmuese e Eintrachtit të Frankfurtit në ndeshjen e parë të xhiros së tetë. Pësuan të porsa…

BAYERN MUNCHEN

Bayerni ashpër kundër mediave

Foto: DW via Getty

19 October, 2018 @18:39

Sot, shefat e Bayern Munchenit kanë konfirmuar përkrahjen për trajnerin e ekipit, Niko Kovac, përkundër se në katër ndeshjet e…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

BAYERN

Jashtë top4!

6 October, 2018 @21:25

Kriza të gjigandëve në liga të tjera evropiane na ndodhë të shohim, por të shohim krizë te Bayerni është gjë…

5 PËR VIKEND

TOP 5-shja e fundjavës

Graf.: O. Kraja

5 October, 2018 @16:53

TOP 5 duelet e fundjavës në ligat e forta evropiane të futbollit. Leiceser City – Everton (e shtunë, ora…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga