Të gjitha lajmet

LUCAS PEREZ DREJT DEPORTIVOS

Perez rikthehet në Spanjë

Perez rikthehet në Spanjë

30 August, 2017 @13:33

Sulmuesi për të cilin Arsenal pagoi stinorin e kaluar 20 milionë euro, Lucas Perez, pritet që të kthehet si huazim në La Liga. Arsenal po kërkon që të lirohet plotësisht nga obligimet për Perezin dhe ka tentuar t'ia shes atë Deportivo La Corunas për 15 milionë euro dëmshpërblim, por ekipi spanjoll nuk kishte mundësi ta paguajë atë shumë. Kjo ka bërë që Arsenal ta lirojë atë së paku si huazim te Deportivo për një stinor në shumën prej 4.5 milionë eurove me mundësi blerjeje në fund të stinorit. (daily mail)

JEREMY TOLJAN TE BORUSSIA DORTMUND

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

Foto: bvb.de

30 August, 2017 @13:06

Skuadra e Borussia Dortmundit para pak çastesh ka zyrtarizuar lojtarin e ri të saj në ekip. Fjala është për mbrojtësin…

KIERAN GIBBS KALON TE WBA

Gibbs ndërron ambient në Premier Ligë

30 August, 2017 @12:53

Mbrojtësi 27 vjeçar i Anglisë, që deri sot ka djersitur fanellën e Arsenal është lojtar i ri i West Bromwich…

DOUGLAS PEREIRA TE BURSASPOR

Prej Barcelonës te Bursa

30 August, 2017 @12:32

Mbrojtësi i krahut të Barcelonës, pritet që shpejt të zyrtarizohet si lojtar i ri i ekipit turk, Bursaspor. Sipas raportimeve…

NICOLAS BURDISSO TE TORINO

Ish mbrojtësi i Romës dhe Interit, te Torino

30 August, 2017 @12:22

Tuttomercatoweb ka bërë të ditur pak më parë se ish-mbrojtësi i Interit, Romës dhe reprezentacionit argjentinas, Nicolas Burdisso ka arritur…

BENEDIKT HOWEDES TE JUVENTUS

Gjermani arrin te Juventus

30 August, 2017 @12:06

Mbrojtësi me përvojë, gjermani 29 vjeç, 187 centimetra i gjatë, Benedikt Höwedes, ka arritur sot në Torino për të finalizuar…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Edhe Latifi pritet të jetë startues te Panucci

Foto: FSHF

30 August, 2017 @10:17

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, gjatë tërë ditës së djeshme ka provuar formacione që do të mund…

VALON BERISHA

Berisha shpreson në kundërsulme

30 August, 2017 @10:09

Mesfushori më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në deklarataën e tij para ndeshjes me Kroacinë ka thënë…

NGA TETOVA

Shkëndija me mungesa, nis misionin e Kupës

Foto: KFShkëndija.com

30 August, 2017 @10:02

Skuadra “kuqezi” të mërkurën i nis garat në Kupën e Maqedonisë kur në kuadër të 1/16 së finales do të…

FEMRAT KUQEZI

Shqipëria U19 mposht moshataret boshnjake

30 August, 2017 @9:56

Kombëtarja U19 e femrave në futboll ka shënuar fitore në duelin miqësor ndaj Bosnjes U19 të martën me rezultat 2-0…

MEDIAT ANGLEZE

Chelsea me ofertë për Barkley, Everton refuzon

30 August, 2017 @9:51

Para pak çastesh mediat angleze kanë kuptuar se Everton ka refuzuar ofertën prej 25 milionë funtave të Chelseat, për mesfushorin…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League