Të gjitha lajmet

TRANSFER

Berisha i bashkohet Balajt e Roshit

Berisha i bashkohet Balajt e Roshit

26 December, 2016 @22:33

Mesfushori ofansiv i Anzhit, Bernard Berisha, ka arritur marrëveshje me skuadrën çeçene, Terek Grozny, në të cilën luan edhe dyshja e kombëtares shqiptare, Bekim Balaj dhe Odise Roshi.

Tashmë dy skuadrat që garojnë në kampionatin rus kanë arritur marrëveshjen ndërmjet tyre për transferimin e futbollistit, ndërsa në ditët në vijim pritet nënshkrimi i kontratës 3.5 vjeçare e Berishës me Terekun.

Bernard Berisha ka shkëlqyer me Anzhin, duke arritur të futej madje në formacionin më të mirë të këtij gjysmëstinori në Rusi.

FENERBAHÇE

E dyta rresht për Fenerbahçen

26 December, 2016 @21:06

Skuadra e Fenerbahçes ka shënuar fitoren e dytë rresht në Superligën turke për të paralajmëruar rikthim forme. Verdhekaltërit kanë…

VEDAT MURIQI

Muriqi 62 minuta në fitore

26 December, 2016 @20:47

Skuadra e sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqi, Gençlerbirligi, ka shënuar fitore të rëndësishme sonte në Ankara, ndaj Bursasporit. Muriqi…

HULL vs MAN CITY

City kërcen në vend të dytë

26 December, 2016 @20:04

Hull City ka pasur paraqitje të mirë dhe ishte shumë afër të ndalë Manchester Cityn në barazim, derisa Andrew Robertson…

PARTIZANI

Partizani miqësore me Fenerbahçen

26 December, 2016 @18:47

Partizani i Tiranës ka aranzhuar dy miqësore për fazën përgatitore që do ta zhvillojë në Antalya të Turqisë. Të kuqtë…

ARSENAL - WBA

Giroud shpëton Arsenalin

26 December, 2016 @18:10

Ashtu si disa herë të tjera këtë sezon, edhe sot Arsenali u shpëtua nga Olivier Giroud, i cili shënoi në…

CHELSEA - BOURNEMOUTH

Marshimi vazhdon, Chelsea forcon kreun

26 December, 2016 @18:07

Edhe pse në mungesë të dyshes Costa & Kante, Chelsea pa probleme e ka mposhtur skuadrën e Bournemouthit me rezultat…

UNITED - SUNDERLAND

4 radhazi, United në formë

26 December, 2016 @17:59

Vazhdon forma e mirë e Manchester United. Skuadra nga ‘Old Trafford’ e ka shënuar fitoren e katërt radhazi në Premier…

TE WATFORD

Behrami lëndohet

26 December, 2016 @15:39

Mesfushori shkatërrues i Watfordit, Valon Behrami, është lënduar sot në ndeshjen Watford - Crystal Palace dhe është zëvendësuar nga…

WATFORD vs CRYSTAL PALACE

Benteke tragjik në debutim të Allardycit

Sam Allardyce, trajner i ri i Crystal Palace/ Foto: premierleague.com

26 December, 2016 @15:26

Trajneri i ri i Crystal Palacit, Sam Allardyce, ka pasur mundësi që të debutojë me fitore sot, vetëm disa ditë…

NË SHKUP

Infuzion financiar te Shkupi

Foto: FCShkupi.com

26 December, 2016 @15:19

Skuadra e elitës maqedonase në futboll, Shkupi, do të merr një infuzion financiar për pjesën pranverore. Biznesmeni Sinan Jusufi…

DUELET MIQËSORE

25 të ftuar për ndeshjet e Kosovës U21

11 March, 2019 @17:30

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat nën 21 vjeçare, Rafet Prekazi, ka publikuar sot listën e të ftuarve për…

ONLINE SALES

Biletat po shiten ‘si hallvë’

TOPSPORTI/ A. P.

8 March, 2019 @15:57

Biletat me çmim prej 15 eurove duket të jenë më të shiturat deri tani për ndeshjet e Kosovës ndaj Danimarkës…

ÇMIMET E BILETAVE

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

TOPSPORTI/ A. P.

7 March, 2019 @23:20

Në konferencën e sotme për shtyp të FFK-së ndër të tjera është thënë se “sipas të gjitha gjasave” biletat për…

TURQIA

Kundërshtari i Shqipërisë rikthen trajnerin historik

28 February, 2019 @13:45

Kombëtarja e Turqisë në futboll, sot e zyrtarizoi trajnerin e ri. Në vend të trajnerit Mircea Lucescu, do të jetë…

TURQIA

Jep dorëheqje kryetari i Federatës së Turqisë

FOTO/ Arkiv

28 February, 2019 @13:37

Kryetari i deritashëm i Federatës turke në futboll, Yildirim Demirören, sot ka dhënë dorëheqje. Demirören lajmin e publikoi vetë përmes…

Të gjitha lajmet nga International