Të gjitha lajmet

DIMËR I QETË PËR PEJANËT

Besa i lë pas të gjithë, kampione vjeshtore

KFBesa/Arkiv

Besa i lë pas të gjithë, kampione vjeshtore

1 December, 2019 @15:32

Skuadra e Besës së Pejës, duke shënuar fitore si mysafir në Pozharan ndaj Vllaznisë, 1-2, është bërë edhe kampione vjeshtore e Ligës së Parë.

TABELA E LIGËS SË PARË

Pejanët kanë shënuar fitore minimale në udhëtim të vështirë, por krejt kësaj i kontribuuar edhe barazimi i liderit të deritashëm, Arbërisë, që bëri të kuqtë e Pejës të dalin në krye të tabelës dhe të kenë pushim të këndshëm dimëror.

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Ballkani i fortë edhe në Kupë, eliminon Dritën

28 November, 2019 @15:35

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, ka arritur që pas penalltive, të eliminojë Dritën nga Kupa e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

TOPSPORTI / Eron Sylejmani

28 November, 2019 @15:19

Me fitore 1-3 është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ulpianës dhe Lirisë, duel ky i vlefshëm për 1/16 e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Pa befasi, Prishtina vazhdon tutje

Foto: FC Prishtina

28 November, 2019 @15:07

Pa befasi, skuadra e Prishtinës ka arritur që me rezultat të thellë 4-0 ta mposhtë skuadrën e Minatorit, për të…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Mposht Vëllaznimin, Ferizaji në 1/8 e finales

Foto: KF Vëllaznimi

28 November, 2019 @14:27

Edhe pse shorti kishte vendosur që ndeshja mes Vëllaznimit dhe Ferizajit të luhej në Gjakovë, në pamundësi për t’i paguar…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë