Të gjitha lajmet

GOZTEPE 2-2 FENERBAHÇE

Vedati futet si zëvendësues për të shpëtuar skuadrën

Foto: fenrbahce.org

Vedati futet si zëvendësues për të shpëtuar skuadrën

30 November, 2019 @21:33

Skuadra e sulmuesit kosovar Vedat Muriqit, Fenerbahçe, ka barazuar 2-2 si mysafire në ndeshjen kundër Goztepes.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 1-1 me golat e Andre Castro (Goztepe) dhe Serdar Aziz (Fenerbahce).

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Alpaslan Ozturk shënoi nga penllatia e përsëritur dhe Goztepe kaloi 2-1 në epërsi.

Në minutën e 64’ hyri në lojë Vedat Muriqi në vend të Zankas, dhe 4 minuta më vonë asistoi me kokë te Garry Rodrigues, i cili shënoi për 2-2.

Në minutat e mbetura mesfushori brazilian i Fenerit Luiz Gustavo u ndëshkua me karton të kuq.

Fenerbahçe aktualisht gjendet në pozitën e katërt 5 pikë më pak se lideri Sivasspor me 27 pikë.

TRAJNERI LEGJENDAR I SHQIPËRISË

Gianni De Biasi merr detyrën e selektorit të Azerbajxhanit

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

11 July, 2020 @22:00

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, që arriti suksesin historik me kuqezinjtë duke u kualifikuar në EURO 2016…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MEDIA TALK

Besnik Hasi kandidat për Fenerbahçen

9 July, 2020 @11:59

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare dhe trajneri i disa skuadrave evropiane, Besnik Hasi, është kandidat për të marrë drejtimin e…

CHALLENGE LEAGUE

Liridon Balaj lojtari i javës në Challenge Ligën e Zvicrës

7 July, 2020 @23:00

Ish futbollisti i Besës së Pejës, Liridon Balaj, që tash mbron ngjyrat e ekipit zviceran, Aarau, është shpallë edhe zyrtarisht…

RENOVA

Festim Ebibi nënshkruan me Renovën

FOTO / Renova

6 July, 2020 @19:29

Talenti i ri Festim Ebibi, ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën nga Tetova, Renovën. Kontrata e Ebibit do të jetë…

Të gjitha lajmet nga International