Të gjitha lajmet

ALAVES - REAL MADRID

Carvajal çon Realin në krye

Carvajal çon Realin në krye

30 November, 2019 @16:29

Real Madrid ka arritur në krye të LaLigas me fitoren e sotme ndaj Alavesit si mysafir, që erdhi me golin e Dani Carvajalit (69’) 1-2, pasi që më parë vendasit kishin barazuar me Lucas Perez (65’) 1-1, kurse Sergio Ramos u kishte dhënë epërsinë fillestare madrilenëve (52’), 0-1.

Sergio Ramos

Los Blancos me 14 ndeshje kanë 31 pikë, 3 më shumë se Barcelona që do të ketë punë të vështirë nesër në ëanda Metropolitano, prej orës 21:00.

Zinedine Zidane

TABELA AKTUALE:

1. Real Madrid 31p, 14ndeshje;
2. Barcelona 28p, 13 ndeshje;
3. Sevilla 27p, 14 ndeshje;
4. Atletico Madrid 25p, 14 ndeshje…

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga