Të gjitha lajmet

NGA KROACIA

Kastrati e Uzuni me gol, Lokomotiva fitoren ia dedikon Shqipërisë

Fotot: NKLokomotiva/fb

Kastrati e Uzuni me gol, Lokomotiva fitoren ia dedikon Shqipërisë

29 November, 2019 @21:23

Skuadra e Lokomotivës së Zagrebit, ku luajnë reprezentuesi i Kosovës Lirim Kastrati dhe ai i Shqipërisë Myrto Uzuni ka shënuar fitore 4-0 ndaj Goricës në xhiron e fundit të stinorit vjeshtor në elitën kroate.

Kastrati ka hapur serinë e golave për Lokomotivën, duke shënuar në minutën e 40 të takimit, ndërsa dy minuta më vonë shënoi edhe Uzuni.

Lirim Kastrati & Myrto Uzuni

Në ndërkohë, pas ndeshjes faqja zyrtare e këtij ekipi, ka bërë të ditur që fitoren ia dedikon shqiptarëve, pas tragjedisë së përjetuar në termetin e rajonit të Durrësit.

Përndryshe, me këtë fitore Lokomotiva ka arritur në pozitë të tretë të renditjes tabelare, me 28 pikë nga 17 ndeshje, 3 më pak se Hajduku i dyti, dhe 7 më pak se Dinamoja lidere.

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi në stërvitjen e parë pas lëndimit

FOTO / Fenerbahçe

28 November, 2019 @11:43

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, sot është stërvitur me skuadrën e tij Fenerbahçe, për herë të parë pas lëndimit…

GOLDEN BOY 2019

‘Golden Boy’ i takon João Félixit

27 November, 2019 @13:52

Në garë për çmimin “Golden Boy 2019”, fitues është talenti portugez, João Félix. Félix e lë pas vetes Jadon Sanchon…

GJENDJE EMERGJENTE

Intelektualët grumbullojnë ndihmat për Shqipërinë

26 November, 2019 @16:14

Tifogrupi gjilanas, Intelektualët, ka bërë të ditur se mbledh ndihmat për Shqipëri në Teatrin e qytetit. Njoftimi i tyre thotë: …

GJENDJE EMERGJENTE

Torcidat grumbullojnë ndihmat për Shqipërinë

26 November, 2019 @15:56

Tifogrupi i ekipeve mitrovicase, Torcida, ka bërë të ditur se mbledh ndihmat për Shqipëri në Sheshin “Mehë Uka”. Njoftimi i…

Të gjitha lajmet nga International