Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

TOPSPORTI / Eron Sylejmani

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

28 November, 2019 @15:19

Me fitore 1-3 është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ulpianës dhe Lirisë, duel ky i vlefshëm për 1/16 e finales së Kupës së Kosovës.

Kjo fitore bën që Liria të kalojë në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës, derisa kundërshtarin e kësaj faze do ta kuptojë pas shortit.

Dygolësh për Lirinë sot shënoi Jasmin Muhovic, ndërsa të tretin e dha Edison Rakaj.

SKEMA E KUPËS

Sa i përket ligës, të dyja skuadrat në fjalë këtë sezon ndodhen në Ligën e Parë, ku Liria po lufton për ngjitje në Superligë, kurse Ulpiana për të mos rënë nga Liga e Parë

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga