Të gjitha lajmet

GRUPI E

Grupi E, ende i hapur - tre ekipe në lojë

Foto: LiverpoolFC/fb

Grupi E, ende i hapur - tre ekipe në lojë

27 November, 2019 @23:29

Ka qenë qendërmbrojtësi kroat, Dejan Lovren, që ka siguruar barazimin për Liverpoolin në Anfield Road sonte, ashtu që me pikën e fituar kampionët aktual të Evropës, sigurojnë biletën për pranverën e Ligës së Kampionëve.

Liverpool ka qenë në disavantazh që prej minutës së 21-të, kur Dries Mertens shënoi për avantazhin e napolitanëve. Por rasti i krijuar në pjesë të dytë për Lovrenin barazoi ndeshjen dhe skuadrat në fund ndanë pikët.

Në anën tjetër, befasia e stinorit të Ligës së Kampionëve, Salzburg ka shënuar fitore të thellë ndaj Genkut në Belgjikë, me sulmuesin në formë të jashtëzakonshme Erling Haland 1-4.

Në xhiron e fundit takohen: Napoli - Genk dhe Salzburg - Liverpool.

TABELA AKTUALE:

1. Liverpool 10p.
2. Napoli 9p.
3. Salzburg 7p.
4. Genk 1p.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga