Të gjitha lajmet

GRUPI F

Barcelona siguron, Inter e Dortmund vendosen në xhiron e fundit

Barcelona siguron, Inter e Dortmund vendosen në xhiron e fundit

27 November, 2019 @23:00

Me një fitore komode ndaj Borussia Dortmundit sonte në Camp Nou, Barcelona ka siguruar kalimin në fazën e së tetës së finales së Ligës së Kampionëve.

Luis Suarez, Lionel Messi dhe Antoine Griezmann kanë shënuar për fitoren e Barcelonës 3-1 sonte, derisa golin e vetëm për mysafirët e shënoi anglezi, Jadon Sancho.

Messi, shënoi dy asistime sonte, ndërsa u bë lojtari i parë që arrin t’i shënojë 34 ekipeve të ndryshme në Ligë të Kampionëve në histori, së paku nga një gol.

Në duelin tjetër të Grupit F, Inter doli fitues ndaj Slavias në Prag 1-3 dhe kështu barazoi pikët me Dortmundin, nga 7.

Në xhiron e fundit të Grupit F takohen: Dortmund - Slavia dhe Inter - Barcelona.

TABELA AKTUALE:

1. Barcelona 11p.
2. Inter 7p.
3. Dortmund 7p.
4. Slavia 2p.

 

GRUPI D

Me fitoren e parë, Bayer i fundit shpreson në kualifikim

Foto: uefa.com

6 November, 2019 @23:21

Bayer Leverkusen ka arritur një fitore, që edhe mund të quhet befasuese ndaj Atletico Madridit të Diego Simeones në Gjermani…

GRUPI C

Atalanta merr pikën e parë, duke ndalë Cityn

Foto: uefa.com

6 November, 2019 @23:08

Debutuesit në Ligë të Kampionëve, Atalanta, kanë arritur që të marrin pikën e parë historike për ekipin në këtë garë,…

GRUPI A

Icardi kualifikon Parisin, Reali 6-she Galatës

Foto: uefa.com

6 November, 2019 @23:02

Dilema për të kualifikuarit nga Grupi A i Ligës së Kampionëve thuajse ka marrë fund. Paris St Germain siguroi pranverën…

DUELET E ORËS 19:00

Bayern dhe Juventus sigurojnë kualifikimin

Foto: uefa.com

6 November, 2019 @21:32

Dy ndeshjet e orës 19:00 të Ligës së Kampionëve sonte, kanë dhënë dy ekipet e para të së tetës së…

LIVERPOOL 2-1 GENK

Barazimi i Napolit, çon kampionin aktual evropian në krye

Foto: uefa.com

5 November, 2019 @23:48

Napoli nuk ka arritur të mposht ekipin që po bën lojëra tepër të mira në Ligë të Kampionëve, Salzburg, duke…

Të gjitha lajmet nga Champions League