Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Haxhi Neziraj eliminon Llapin, kualifikon Niklin

Foto: KFLlapi/fb

Haxhi Neziraj eliminon Llapin, kualifikon Niklin

28 November, 2019 @14:58

Në një prej ndeshjeve kryesore të 1/16 së finales në Kupën e Kosovës, Feronikeli ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Llapit.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, ndërsa vazhdime nuk lejoi Haxhi Neziraj i vendasve, i cili shënoi në minutën e 85’ për t’ia dhënë fitoren skuadrës vendase.

SKEMA E KUPËS

Kështu, fitorja e sotme e kualifikon Feronikelin në 1/8 e finales së Kupës, kurse Llapi eliminohet herët nga kjo garë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga