Të gjitha lajmet

E FUNDIT

E pritura, ndodhi

E pritura, ndodhi

29 November, 2019 @11:15

Humbja e djeshme nga Eintrachti i Frankfurtit në kuadër të Europa Ligës, mbushi tërë kapakun e durimit te drejtuesit e klubit të Arsenalit.

Unai Emery më nuk është trajner i klubit londinez. Shtatë ndeshje pa fitore, ecuria më e keqe e rezultateve që prej vitit 1992 dhe shikueshmëria e djeshme, më e dobëta në histori të Emirates, bëri që spanjollit t’i tregohet dera.

Emery qëndroi vetëm 18 muaj si trajner i Arsenalit, pasi që mori detyrën nga legjenda e klubit, Arsene Wenger.

“Kemi kërkuar nga Freddie Ljungberg të marrë përgjegjësinë për ekipin e parë të klubit si trajner i përkohshëm. Kemi besim në aftësitë e Freddit që të na çojë përpara. Në ndërkohë ne jemi në kërkim të trajnerit të ri dhe do të njoftojmë kur të kryhet procesi,” ka shkruar komunikata e klubit.

Nuno Espirito Santo, kryetrajner i Wolvesit ose Mauricio Pochettino, ish trajner i Tottehamit - janë përfolur më parë si mundësi për të marrë drejtimin e Arsenalit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga