Të gjitha lajmet

SCHALKE 2-1 UNION BERLIN

Schalke fiton, në garë për kreun

Foto: Schalke/fb

Schalke fiton, në garë për kreun

29 November, 2019 @22:41

Schalke ka arritur të shënojë fitore ndaj Union Berlinit 2-1 sonte, në përballjen hapëse të xhiros XVI të Bundesligës.

Fitorja e vendasve erdhi me golin e Suat Serdarit, vetëm 4 minuta para fundit të ndeshjes, edhe pse ekipi i Schalkes në pjesën e fundit të ndeshjes shtrëngoi mirë mysafirët nga kryeqyteti dhe goli vetëm pritej.

Belgu Benito Raman (23’) i pat dhënë epërsinë Schalkes 1-0, para se danezi Marcus Ingvartsen të barazojë për mysafirët nga penalltia 1-1 (36’).

Fitorja, e barazon Schalken me pikë me kryesuesin e Bundesligës, Borussia Monchengladbach - nga 25 pikë. Por konigblaut kanë një ndeshje më tepër të zhvilluar.

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga