Të gjitha lajmet

QENDËRMBROJTËSI I KOSOVËS

Dresevic 90min në fitoren e Heerenveenit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Dresevic 90min në fitoren e Heerenveenit

29 November, 2019 @22:01

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka qenë si zakonisht i pazëvendësueshëm në mbrojtjen e ekipit të tij.

Ai ka luajtur për 90 minuta në fitoren e Heerenveenit sonte ndaj Vitesses, 3-2, edhepse këta të fundit qenë në epërsi 0-2!

Dresevic përfundoi ndeshjen me një karton të verdhë (65’), ndërsa me tre pikët e reja, Heerenveen kërceu në pozitën e katërt të tabelës së Eredivisies me 24 pikë nga 15 ndeshje, 3 më pak se PSV e treta dhe 14 më pak se lideri Ajax.

NGA KROACIA

Kastrati e Uzuni me gol, Lokomotiva fitoren ia dedikon Shqipërisë

Fotot: NKLokomotiva/fb

29 November, 2019 @21:23

Skuadra e Lokomotivës së Zagrebit, ku luajnë reprezentuesi i Kosovës Lirim Kastrati dhe ai i Shqipërisë Myrto Uzuni ka shënuar…

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi në stërvitjen e parë pas lëndimit

FOTO / Fenerbahçe

28 November, 2019 @11:43

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, sot është stërvitur me skuadrën e tij Fenerbahçe, për herë të parë pas lëndimit…

GOLDEN BOY 2019

‘Golden Boy’ i takon João Félixit

27 November, 2019 @13:52

Në garë për çmimin “Golden Boy 2019”, fitues është talenti portugez, João Félix. Félix e lë pas vetes Jadon Sanchon…

GJENDJE EMERGJENTE

Intelektualët grumbullojnë ndihmat për Shqipërinë

26 November, 2019 @16:14

Tifogrupi gjilanas, Intelektualët, ka bërë të ditur se mbledh ndihmat për Shqipëri në Teatrin e qytetit. Njoftimi i tyre thotë: …

Të gjitha lajmet nga International