Të gjitha lajmet

OLYMPIQUE MARSEILLE - BREST

Marseille shpëton në fund

Foto: OM/fb

Marseille shpëton në fund

29 November, 2019 @22:51

Pas pjesës së parë pa gola të shënuara në ndeshjen hapëse të xhiros XV të Ligue 1, Marseille i drejtuar nga Andre Villas-Boas hapi turbinat për të shkuar drejt fitores.

Shpejt, mbrojtësi francez Bouna Sarr shënoi për avantazh 1-0 (56’). Dhe derisa vendasit dukej se shkonin drejt fitores, ka qenë Irvin Cordona i Brestit që përgatiti befasinë duke barazuar 1-1 (88’).

Sidoqoftë, marsejezët u nxorrën nga kjo ndeshje, pasi që serbi Nemanja Radonjic shënoi një minutë më vonë për fitoren e ekipit 2-1 (89’).

Kjo fitore e afron ekipin e portugezit Villas-Boas me PSG-në, që është në krye të Ligue 1, në 5 pikë, derisa lideri ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

TABELA AKTUALE:

1. PSG 33 pikë, 14 ndeshje;
2. Marseille 28 pikë, 15 ndeshje;
3. Angers 24 pikë, 14 ndeshje;
4. Bordeaux 22 pikë, 14 ndeshje;
5. St-Etienne 22 pikë, 14 ndeshje…

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga