Të gjitha lajmet

TË PARËT

Ballkani konfirmohet kampion vjeshtor i Superligës

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani konfirmohet kampion vjeshtor i Superligës

1 December, 2019 @15:27

Skuadra e Ballkanit të Suharekës është kampione vjeshtore e Superligës, pasi që rezultatet e sotme të Dritës dhe Gjilanit, çuan ujë në mulli të ekipit të drejtuar nga Ismet Munishi.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Kështu, ekipi suharekas për herë të parë në histori të klubit merr primatin vjeshtor në Superligë të Kosovës.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drita

1 December, 2019 @12:43

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Dritës. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Kaqiku, Pira, Statovci, Traore, Maloku, Jashari,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Flamurtari

1 December, 2019 @12:39

Janë publikuar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Flamurtarit. LLAPI: Ademi, Emini, Prençi, Mujkic, Abdullai, Pefqeli, Shabani, Ramadani, Veliu, Selmani,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

1 December, 2019 @12:30

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Prishtinës. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Kçiku, Ferreira, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Greca,…

BLINDON YJET

Ballkani blindon futbollistët bazë

Foto: KFBallkani/fb

30 November, 2019 @17:14

Lideri i Superligës, Ballkani, ka treguar se është duke bërë projekt serioz sot. Skudara suharekase ka vazhduar kontratat për…

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga