Të gjitha lajmet

BESA 2-0 ARBËRIA

Besa mposht ndjekësin kryesor, rikthen epërsinë në krye

Foto nga arkivi

Besa mposht ndjekësin kryesor, rikthen epërsinë në krye

4 March, 2020 @15:45

Besa e Pejës ka arritur që të ndalë befasinë e stinorit në Ligë të Parë, Arbërinë, duke e mposhtur në Shahin Haxhiislami sot 2-0.

Pejanët me këtë fitore kanë rikthyer avantazhin 4 pikësh në krye të klasifikimit të Ligës së Parë dhe tashmë po hynë në 11 xhirot e fundit me një epërsi prej 7 pikësh ndaj vendit të tretë.

TABELA AKTUALE

Besa me këtë fitore është këndellur nga humbja befasuese e xhiros së kaluar në Kamenicë nga Dardana, derisa Arbërisë i është ndalë seria e fitoreve që prej nismës së pjesës së dytë të stinorit në Ligë të Parë.

Arbëria në anën tjetër duhet të këndellet që në ndeshjen e radhës, ku e pret një derbi i radhës ndaj Malishevës, derisa Besa do t’i shkojë Vëllaznimit, që s’është fare në formë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga