Të gjitha lajmet

BALLKANI 2-0 DRITA

Baftiu dhe Kuc vulosin, Ballkani fiton derbin dhe ruan lidershipin

Foto: KFBallkani/fb

Baftiu dhe Kuc vulosin, Ballkani fiton derbin dhe ruan lidershipin

4 March, 2020 @15:00

Skuadra e Ballkanit të Suharekës ka treguar fuqinë e vetë sot, duke e mposhtur ndjekësin e parë të saj në luftë për titull kampioni, Dritën, 2-0 [Blendi Baftiu 78, Edvin Kuc 82].

Djelmoshat e drejtuar nga trajneri Ismet Munishi i kanë shkaktuar humbjen e parë Dritës në pjesën pranverore të stinorit. E bardhekaltërit e Ardian Nuhiut erdhën në Suharekë me tre fitore radhazi, për të ndërprerë serinë e fitoreve!

Rastet më të mira në pjesë të parë të ndeshjes i kanë pasur futbollisti i Dritës, Liridon Leci, që goditi shtyllën e Armend Ruxhit të Ballkanit, dhe Blendi Baftiu që goditi transverzalen e mysafirëve.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, pas disa rasteve në fillim të pjesës së dytë, ndeshja u zgjidh në 12 minutat e fundit të saj. Baftiu dhe Kuc vendosën fituesin brenda 4 minutave me golat e tyre, derisa kthimi i Dritës në lojë ishte i pamundur në minutat e fundit.

Me këtë fitore Ballkani ngrit avantazhin në krye të tabelës ndaj Dritës në 4 pikë, duke pasur tash 44 pikë, 4 më shumë se gjilanasit.

Xhiron që vjen, Ballkani është mysafir i Flamurtarit që lufton për mbijetesë, ndërsa Drita pret Prishtinën në derbin e radhës.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

4 March, 2020 @12:37

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Llapit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Kaqiku, Statovci, Jashari, Cmajcanin, Ahmeti, Arb. Muja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

4 March, 2020 @12:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe Dritës. BALLKANI: Ruxhi, Berisha, Prekazi, Krasniqi, Potoku, Kuç, Rr.Gashi, Baftiu, Hoxha, Fetahaj, Magani. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

4 March, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe Feronikelit. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Useini, Jonuzi, Plaku, Hajdari, Progni, Busiç. …

FITIM LLAPASHTICA

Përvoja ndikoi

2 March, 2020 @16:30

Fitim Llapashtica, trajner i Vushtrrisë është shprehur që ekipi i tij pa-përvojë me lojtarë të rinj gaboi, përkundër se ka…

SUNAJ KEÇI

Edhe 13 beteja

2 March, 2020 @16:23

Trajneri i Flamurtarit, Sunaj Keçi, pas fitores së sotme ndaj Vushtrrisë është shprehur të jetë i kënaqur me rezultat pas…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga