Të gjitha lajmet

SHORTI I LIGËS SË KOMBEVE

Liga e Kombeve: Grupi i Kosovës

Liga e Kombeve: Grupi i Kosovës

3 March, 2020 @18:11

Është kompletuar shorti i edicionit të dytë të Ligës së Kombeve. Ligat dhe grupet janë ndarë kështu:

LIGA A:

Grupi 1: Polonia, Bosnja, Italia, Holanda;

Grupi 2: Islanda, Danimarka, Belgjika, Anglia;

Grupi 3: Kroacia, Franca, Suedia, Portugalia;

Grupi 4: Gjermania, Ukraina, Spanja, Zvicra.

LIGA B:

Grupi 1: Rumania, Irlanda Veriore, Norvegjia, Austria;

Grupi 2: Izraeli, Sllovakia, Skocia, Çekia;

Grupi 3: Hungaria, Turqia, Serbia, Rusia;

Grupi 4: Bullgaria, Irlanda, Uellsi;

LIGA C:

Grupi 1: Azerbejxhani, Luksemburgu, Qiproja, Mali i Zi;

Grupi 2: Armenia, Estonia, Maqedonia Veriore, Gjeorgjia;

Grupi 3: Molldavia, Sllovenia, Kosova, Greqia;

Grupi 4: Kazakistani, Lituania, Bjellorusia, Shqipëria.

LIGA D:

Grupi 1: Malta, Andorra, Letonia dhe Ishujt Faroe;

Grupi 2: San Marino, Lihtenshtajni, Gjibraltari;

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga