Të gjitha lajmet

DEBUTIMI PASNESËR

Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri të skuadrës

Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri të skuadrës

2 March, 2020 @12:08

Para mediave në stadiumin Air Albania, Kukësi sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, që do të ketë detyrën e vështirë.

Orges Shehi, ish-portier i kombëtares shqiptare dhe i Skënderbeut është emëruar timonier i skuadrës kukësiane, ndërsa është prezantuar nga drejtori sportiv i Kukësit Nderim Nexhipi dhe kreu i klubit Safet Gjici sot.

Orges Shehi

Shehi do të debutojë në bankën e Kukësit që në ndeshjen e ardhshme të skuadrës ku ekipi i tij i ri do të pret Vllazninë e Shkodrës (17:00, 4 mars, Elbasan Arena) që po lufton për mbijetesë në Superiore.

Ditë më parë nga detyra e trajnerit të Kukësit është shkarkuar Shpëtim Duro, menjëherë pas barazimit të pafat të ekipit ndaj Teutës në Durrës, 2-2.

Kukësi është ndjekës më i afërt i liderit të Superiores, Tirana, derisa drejtuesit e skuadrës po kërkojnë titullin kampion këtë stinor.

NË KUKËS

Gjici s’fal, Kukësi shkarkon trajnerin Shpëtim Duro

Foto: KFKukesi/fb

29 February, 2020 @20:34

Kryetari i klubit të Kukësit, Safet Gjici, përsëri është treguar i pamëshirshëm. Menjëherë pas barazimit të sotëm 2-2 ndaj Teutës…

TEUTA 2-2 KUKËSI

Kallaku në minutat shtesë, Teuta ndal Kukësin

29 February, 2020 @19:16

Kukësi nuk ka arritur të mbajë distancën 2 pikëshe ndaj Tiranës lidere, pasi që sonte ka pësuar gol në minutën…

TIRANA 5-1 PARTIZANI

Tirana vishet bardhekaltër, lideri demolon kampionin

Foto: panorama/fb

28 February, 2020 @21:21

Tirana ka fituar derbin e madh të kryeqytetit të Shqipërisë, duke e demoluar Partizanin, që është kampion aktual, me fitore…

FAZA E PARË

VAR-i në Superioren shqiptare

Foto: FSHF

26 February, 2020 @12:20

Sistemi VAR është projekti i rradhës që Federata Shqiptare e Futbollit synon të implementojë në Kategorinë Superiore. Për realizimin e…

PASDITJA NË SUPERIORE

Kur Bylisi prish planet!

Foto: KFPartizani/fb

22 February, 2020 @19:28

Kampioni aktual i Superiores, Partizani, është ndalë dhe ka bërë hap prapa në luftë për mbrojtje të titullit, pasi që…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore