Të gjitha lajmet

ARBËRIA 3-2 2 KORRIKU

Diori si flori, Arbëria minimizon dallimin ndaj liderit

Diori si flori, Arbëria minimizon dallimin ndaj liderit

1 March, 2020 @17:02

Ndeshja e dytë në fanellën e Arbërisë dhe tashmë ka tre gola të shënuara. Ky quhet përforcim i qëlluar, ndërsa Dior Zabërxha që erdhi te Arbëria në afatin kalimtar të janarit ka shënuar dy herë sot në fitoren 3-2 [Zabërxha 30, 68, Kryeziu 72 - nn. 80, 85] ndaj 2 Korrikut.

Por, fitorja e Arbërisë u bë edhe më e vlefshme pasi që lideri i Ligës së Parë, Besa, dështoi të merr pikë në Kamenicë ndaj Dardanës, që bën ekipin kuqezi nga Lipjani t’i afrohet në një pikë kreut.

TABELA AKTUALE

Arbëria në xhiron që vjen udhëton pikërisht në Shahin Haxhiislami për tu ndeshur ndaj Besës, në duelin direkt për vend të parë në Ligë të Parë.

Sa i përket skuadraës së 2 Korrikut, ata që në pjesë të parë mbetën me 10 lojtarë në fushë (Abit Salihu, karton i kuq, 25’) dhe është me rëndësi të theksohet se pas disavantazhit 3-0 në 15 minutat e fundit ishin pranë befasisë me 10 lojtarë, duke e bërë përfundimtaren 3-2.

2 Korriku në ndeshjen e radhës luan ndaj Vëllaznimit në Prishtinë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga