Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI 0-1 RAMIZ SADIKU

Vëllaznimi humb duelin direkt për mbijetesë nga Ramiz Sadiku

Foto: KFVellaznimi/fb

Vëllaznimi humb duelin direkt për mbijetesë nga Ramiz Sadiku

1 March, 2020 @16:04

Ekipi i Vëllaznimit mund të pësojë shumë keq në fund të stinorit. E pa-paramenduar më parë, por Vëllaznimi seriozisht po rrezikon qëndrimin në Ligë të Parë, pasi që sot kanë humbur duelin direkt ndaj skuadrës së Ramiz Sadikut, ku këta të fundit kanë triumfuar si mysafir në Gjakovë.

Zhgënjimi është i madh në ekip, derisa ekipi i ri prishtinas ka shënuar në pjesë të parë të ndeshjes për të ruajtur rezultatin 0-1 deri në fund të lojës dhe kështu mori tre pikë të arta, që e ngritën atë nga zona e rënies në zonë të PlayOutit. Golin vendimtar për prishtinasit e ka shënuar golashënuesi me përvojë i Superligës, Fillim Guraziu.

TABELA AKTUALE

E Vëllaznimi, që nuk ka shënuar fitore në pjesën e dytë të stinorit, ndërsa e fundit i daton më 1 dhjetor 2019, do të duhet të kërkojë pikë ndaj 2 Korrikut xhiron që vjen.

Ramiz Sadiku pret Istogun në një duel gjithashtu interesant, ku vendasit kërkojnë mbijetesën, ndërsa mysafirët po luftojnë për pjesën e epërme të klasifikimit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga