Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Kur s’fitojmë, goli nuk ka rëndësi

Kur s’fitojmë, goli nuk ka rëndësi

29 February, 2020 @22:45

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që sonte shënoi në përballjen e Fenerbahçes ndaj Antalyasporit si mysafir, ka thënë se goli i tij nuk ka rëndësi kur ekipi nuk fiton. Antalyaspor - Fenerbahçe u ndanë baraz 2-2 në fund.

Muriqi nuk kishte shënuar gol 4 javë për verdhekaltërit nga Stambolli.

“Kanë kaluar disa javë pa shënuar gol. Por, kur ekipi s’fiton s’është me rëndësi a kam shënuar apo jo. Sot fatkeqësisht kështu ndodhi. Goli im nuk kreu punë për ekipin,” ka thënë Muriqi ndër të tjera, transmeton NTV fjalët e prizrenasit.

Fenerbahçe aktualisht e shtata në renditje ka 39 pikë, 9 më pak se lideri Trabzonspor që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

E Vedati ka shënuar golin e 13 të stinorit për ekipin e tij në Superligë sonte.

ALANYASPOR 1-2 BESIKTAS

Yilmaz çon Besiktasin mbi Fenerin e Muriqit

Foto: NTV/fb

28 February, 2020 @20:47

Një çiftgolësh i reprezentuesit turk, Burak Yilmaz, ka mjaftuar që Besiktas që po drejtohet nga legjenda e futbollit turk, Sergen…

INTER ZAPRESIC 0-2 LOKOMOTIVA ZAGREB

Kastrati përsëri shënon, Lokomotiva fiton

Foto: NKLokomotiva/fb

27 February, 2020 @18:30

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar përsëri për ekipin e tij Lokomotiva, për t’i ndimuar skuadrës në…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

Të gjitha lajmet nga International