Të gjitha lajmet

FERIZAJ - LLAPI

Super Dren Gashi, Ferizaj shpreson shpëtimin!

Foto: FC Ferizaj

Super Dren Gashi, Ferizaj shpreson shpëtimin!

29 February, 2020 @15:06

Ndeshja mes Ferizajit dhe Llapit, e paraparë të luhej dje, u luajt sot për shkak të kushteve jo të mira atmosferike gjatë ditës së djeshme.

E në takimin e zhvilluar sot ishte skuadra vendase ajo që iu gëzua fitores. Me Dren Gashin në super-formë, ferizajasit e mposhtën Llapin me rezultatin përfundimtar 2-0.

TABELA AKTUALE

Dren Gashi serinë e golave e hapi në minutën e 2’, kurse golin e sigurisë për skuadrën e tij ai e shënoi në minutën e 55’ pas një topi të pranuar nga Edon Sadriu. Në vazhdim të ndeshjes gola të tjerë nuk pati dhe ndeshja u mbyll me rezultatin final 2-0.

Ferizaji

Si në ndeshjen e kaluar, edhe sot Ferizaj u drejtua nga Burim Qerkini, i cili drejtimin e klubit e mori me t’u larguar Bekim Isufi.

Fitorja e sotme i jep shpresë për mbijetesë Ferizajit, kurse synimet sezonale për Llapin tashmë janë të shuara.

ARMEND DALLKU

Keq që s’erdhën golat

Foto: prishtinafc.com

29 February, 2020 @21:19

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është ndarë jo i kënaqur me rezultatin e ndeshjes derbi ndaj Ballkanit sot, 0-0. …

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet…

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29 February, 2020 @16:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Ballkanit. PRISHTINA:  Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Ahmeti, Abazi, Januzi, Bekteshi,…

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

29 February, 2020 @14:58

Të drejtuar nga Faruk Elshani pas largimit të trajnerit Agim Sopi , Feronikli në takimin e sot arriti të shënojë fitore…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga