Të gjitha lajmet

PRISHTINA 0-0 BALLKANI

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

Fotot: prishtinafc.com

Kryendeshje me shumë raste, Ballkani përsëri lider

29 February, 2020 @18:56

Ndeshje në tempo të lartë panë mijëra tifozë që kishin ardhur të shikojnë derbin e xhiros në Fadil Vokrri, por gola s’kishte.

Prishtina nuk arriti të mposht Ballkanin dhe kështu me pikën e fituar në përballjen pa gola 0-0, suharekasit rikthejnë kreun e Superligës, por kësaj radhe me vetëm një pikë më shumë sesa ndjekësi i parë i tyre, Drita.

Ballkani

Që në fillim të ndeshjes (2’) Ballkani pati rast përmes Egzon Sinanit, por tentimi i tij u ndal nga reprezentuesi Visar Bekaj. Më pas Prishtina (29’) ndërroi Leotrim Bekteshin e lënduar, në pjesë të parë, me Ahmet Halitin, derisa rastin e parë serioz e kishte kah fundi i pjesës së parë (43’) përmes Oto Johnit, që u ndal nga mbrojtja e Ballkanit.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë edhe më shumë raste, nga të dyja palët, por sulmuesit e asnjërit ekip s’ishin në formën më të mirë të tyre. Prishtina bile edhe shënoi njëherë në portën e suharekasve, por goli s’ishte i rregullt pasi që nigeriani John (73’) ishte në pozitë jashtë loje.

Ahmed Januzi

Artur Magani (53’) më parë kishte tentuar për Ballkanin, por Bekaj përsëri ka qenë në vend.

Kah fundi i ndeshjes Prishtina tentoi më shpesh por njëherë Ahmed Januzi (85’) e në kohën shtesë Ahmet Haliti s’u gjindën mirë për të rrezikuar.

Ballkani

Barazimi më shumë i konvenoi Ballkanit, që ktheu lidershipin në klasifikim, që në xhiron e radhës ka edhe një derbi para vetes - pret Dritën.FORMACIONET STARTUESE

Prishtina (4-3-3): 12. Visar Bekaj – 2. Armend Thaqi /c/, 5. Diar Miftaraj, 28. Leotrim Bekteshi (8. Ahmet Haliti – 29’), 23. Leonit Abazi – 7. Lorik Boshnjaku, 18. Ergyn Ahmeti (88. Ardit Hila – 54’), 6. Endrit Krasniqi – 15. Gauthier Mankenda (11. Kreshnik Uka – 71’), 77. Oto John, 27. Ahmed Januzi. Zëvendësues: Eglant Haxho, Labinot Ibrahimi, Qendrim Zyba, Meriton Korenica. Kryetrajner: Armend Dallku. Ballkani: 1. Armend Ruxhi – 14. Egzon Sinani, Visar Berisha /c/, 33. Arbër Prekazi, 3. Arbër Potoku, 8. Kushtrim Gashi, 20. Edvin Kuç (88. Roni Gashi – 75’), 10. Blend Baftiu, 9. Arbër Hoxha, 11. Jetmir Topalli (23. Ramiz Bytyqi – 81’), 16. Artur Magani (10. Mirlind Daku – 60’). Kryetrajner: Ismet Munishi.

ARMEND DALLKU

Keq që s’erdhën golat

Foto: prishtinafc.com

29 February, 2020 @21:19

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është ndarë jo i kënaqur me rezultatin e ndeshjes derbi ndaj Ballkanit sot, 0-0. …

ISMET MUNISHI

Rezultat pozitiv, lojtarët ranë në ndikim të atmosferës

Foto: KFBallkani/fb

29 February, 2020 @21:13

Trajneri i liderit të Superligës, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes derbi të xhiros ndaj Prishtinës, ku ekipet…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29 February, 2020 @16:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Ballkanit. PRISHTINA:  Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Ahmeti, Abazi, Januzi, Bekteshi,…

FERIZAJ - LLAPI

Super Dren Gashi, Ferizaj shpreson shpëtimin!

Foto: FC Ferizaj

29 February, 2020 @15:06

Ndeshja mes Ferizajit dhe Llapit, e paraparë të luhej dje, u luajt sot për shkak të kushteve jo të mira…

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

29 February, 2020 @14:58

Të drejtuar nga Faruk Elshani pas largimit të trajnerit Agim Sopi , Feronikli në takimin e sot arriti të shënojë fitore…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga