Të gjitha lajmet

ALANYASPOR 1-2 BESIKTAS

Yilmaz çon Besiktasin mbi Fenerin e Muriqit

Foto: NTV/fb

Yilmaz çon Besiktasin mbi Fenerin e Muriqit

28 February, 2020 @20:47

Një çiftgolësh i reprezentuesit turk, Burak Yilmaz, ka mjaftuar që Besiktas që po drejtohet nga legjenda e futbollit turk, Sergen Yalçin, të shënojë fitore me përmbysje si mysafir i Alanyasporit 1-2 [Fernades 37 - Yilmaz 70, 87p].

Me këtë fitore Besiktas është ngritur mbi Fenerbahçen e Vedat Muriqit në tabelë të klasifikimit, duke kaluar në pozitë të pestë me një ndeshje më shumë.

Besiktas, i pesti aktualisht ka 40 pikë, 2 më shumë sesa Fenerbahçe që është e shtata me 38 pikë dhe luan nesër ndaj Antalyasporit.

INTER ZAPRESIC 0-2 LOKOMOTIVA ZAGREB

Kastrati përsëri shënon, Lokomotiva fiton

Foto: NKLokomotiva/fb

27 February, 2020 @18:30

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar përsëri për ekipin e tij Lokomotiva, për t’i ndimuar skuadrës në…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

Të gjitha lajmet nga International