Të gjitha lajmet

SALZBURG 2-2 EINTRACHT FRANKFURT

15 minutat e Berishës s’mjaftuan, Eintracht kualifikohet

Foto: uefa.com

15 minutat e Berishës s’mjaftuan, Eintracht kualifikohet

28 February, 2020 @20:28

Skuadra e Salzburgut të Austrisë, që kishte humbur ndeshjen e parë të së tetës së finales nga Eintrachti në Frankfurt 4-1, nuk e pati të mundur rikthimin sonte për të shkuar tutje dhe kështu me përfundimtaren 2-2 [Ulmer 10, Onguene 71 - Silva 30, 83] u përshëndet nga EuropaLiga për këtë sezon.

Në 15 minutat e fundit të ndeshjes për Salzburgun u inkuadrua ish reprezentuesi i Gjermanisë U21, Mërgim Berisha, por nuk arriti të ndërrojë asgjë në ndeshje.

ÇIFTET E SHORTIT 1/8 E FINALES

Te Eintrachti shkëlqeu ish sulmuesi i Milanit, Andre Silva, që shënoi dy herë për të mos lënë vend për befasi.

Kundërshtari i radhës për Eintrachtin, në të tetën e finales së Europa Ligës është Baseli ku luajnë Edon Zhegrova, Taulant Xhaka e Kemal Ademi.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga