Të gjitha lajmet

OLYMPIQUE LYON - JUVENTUS

Lyon shokon Juventusin

Foto: ucl/fb

Lyon shokon Juventusin

26 February, 2020 @23:09

Francezët e Olympique Lyon kanë marrë ndoshta rezultatin më të mirë të dekadës për ta në Ligë të Kampionëve, duke e mposhtur befasisht Juventusin 1-0 në përballjen e parë të tyre në të tetën e finales.

Lucas Tousart ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores 1-0 [Tousart 31] për ekipin e ish-trajnerit të Romës, Rudi Garcia, që mposhti favoritin absolut për të kaluar në çerekfinale nga kjo dyshe, bianconerët e Maurizio Sarrit!

Lyon vrapoi shumë për të ndalë kërcënimet e italianëve të udhëhequr në fushë nga ylli portugez Cristiano Ronaldo, që ka ardhur në Torino për t’i afruar ata drejt titullit në Ligë të Kampionëve.

Ndeshja e kthimit, më 17 mars në Torino.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga