Të gjitha lajmet

CHELSEA - BAYERN

Bayern me një këmbë në çerekfinale

Foto: uefa.com

Bayern me një këmbë në çerekfinale

25 February, 2020 @22:57

Bayern Munchen është treguar i pamëshirshëm në pjesë të dytë të ndeshjes në Stamford Bridge, duke shënuar tre herë në portë të Chelseat për të fituar duelin e parë të së tetës së finales ndaj londinezëve, 0-3 [Gnabry 51, 54, Lewandowski 76].

Bavarezët kanë treguar lojë të mirë edhe në pjesë të parë, por goli nuk vinte, derisa Serge Gnabry nisi të furnizohet nga lojtari i ndeshjes Robert Lewandowski, në formë të jashtëzakonshme, që asistoi dy herë dhe shënoi një herë në fitoren e ekipit të drejtuar nga trajneri Hans Dieter Flick.

Chelsea prej minutës së 83 të ndeshjes luajti me 10 lojtarë pasi që Marcos Alonso u ndëshkua me karton të kuq.

Dueli i kthimit, më 18 mars në Allianz Arena të Mynhenit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga