Të gjitha lajmet

BESA 2-0 VITIA

Besa kryen punë shpejtë, vendos në pjesë të parë

Besa kryen punë shpejtë, vendos në pjesë të parë

23 February, 2020 @16:17

Liderja e Ligës së Parë dhe skuadra që duket më së afërmi për momentin drejt Superligës, Besa ka shënuar fitore të lehtë ndaj Vitisë në përballjen e parë të stinorit pranveror të kësaj lige.

Pejanët kanë avancuar me golin e Fatlum Gashit për 1-0, ndërsa shpejt Mensur Duraku ka asistuar bukur për Qëndrim Dautajn për të përcaktuar fituesin që në pjesë të parë me 2-0, pasi që në pjesë të dytë më nuk kishte gola.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, të dhjetën e stinorit, Besa arrin kuotën e 34 pikëve dhe mban distancën prej 4 pikësh ndaj përcjellësit të parë, Arbërisë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga