Të gjitha lajmet

INTER ZAPRESIC 0-2 LOKOMOTIVA ZAGREB

Kastrati përsëri shënon, Lokomotiva fiton

Foto: NKLokomotiva/fb

Kastrati përsëri shënon, Lokomotiva fiton

27 February, 2020 @18:30

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar përsëri për ekipin e tij Lokomotiva, për t’i ndimuar skuadrës në fitore si mysafir ndaj Inter Zapresicit 0-2 [Kastrati 44, Jakic 69].

Për hogoshtasin ky ka qenë goli i nëntë këtë stinor në HNL të Kroacisë, lojtar i cili tashmë ka nënshkruar me Dinamon e Zagrebit, pjesë e të cilit klub do të jetë nga 1 korriku i këtij viti.

Përndryshe, Lokomotiva është duke luftuar për dalje në gara evropiane 2020/21 dhe tashmë është në pozitën e katërt me 40 pikë pas 23 ndeshjeve, dy më shumë sesa Osijeku, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

Të gjitha lajmet nga International