Të gjitha lajmet

SPORTING BRAGA 0-1 GLASGOW RANGERS

Rangersi i Kamberit dhe Gerrardit, i pari që arrin të tetën e finales

Foto: uefa.com

Rangersi i Kamberit dhe Gerrardit, i pari që arrin të tetën e finales

26 February, 2020 @22:15

Para ndeshjeve së sotme të kthimit në të gjashtëmbëdhjetën e finales së Europa Ligës, Glasgow Rangers i drejtuar nga ish-ylli i Liverpoolit Steven Gerrard, ka arritur të sigurojë të tetën e finales.

Rangers ka mposhtur Sporting Bragën portueze si mysafire sonte 0-1, me golin e vetëm të shënuar nga Ryan Kent në minutën e 61-të të ndeshjes. Ndeshja e parë e zhvilluar javën e kaluar kishte përfunduar gjithashtu në të mirë të ekipit të Gerrardit, 3-2.

Shqiptari Florian Kamberi ka luajtur për 78min në këtë përballje dhe tashmë ekipi i kualifikuar i Rangersit pret të mësojë kundërshtarin e radhës, pasi që të kuptohen të gjitha skudrat e kualifikuara nga ndeshjet që luhen nesër.

Përndryshe, Rangers prej se ka shtuar në radhët e veta talentin rumun Ianis Hagi, është bërë shumë më i rrezikshëm në sulm. E ky i fundit, sot kishte dështuar të shënojë penallti!

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga