Të gjitha lajmet

DRAW OF EUROPA LEAGUE

Tërhiqet shorti i 1/8 së finales në EuropaLigë

Tërhiqet shorti i 1/8 së finales në EuropaLigë

28 February, 2020 @13:27

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i të tetës së finales në Europa Ligë dhe tashmë të gjitha skuadrat e kualifikuara nga ndeshjet e zhvilluara në mesjavë, kanë mësuar kundërshtarët e tyre për ndeshjet e radhës.

Rangers i Florian Kamberit do të ndeshet me Bayer Leverkusenin, ndërsa Baseli i Edon Zhegrovës e Taulant Xhakës do të ndeshet me Eintracht/Salzburg (ndeshja ende s’është zhvilluar për shkak të motit të keq)

TË GJITHA ÇIFTET:

Basaksehir TUR - Copenhagen DAN
Olympiacos GRE - Wolves ANG
Rangers SKO - Leverkusen GjER
Wolfsburg GjER - Shakhtar UKR
Inter ITA - Getafe SPA
Sevilla SPA - Roma ITA
Eintracht GjER/Salzburg AUT - Basel ZVI
LASK Linz AUT- Manchester United ANG

Duelet e para zhvillohen më 12 mars, ndërsa ato të kthimit më 19 mars. Ekipet që dalin me rezultat më të mirë nga dy ndeshjet - sigurojnë biletën për çerekfinale të Europa Ligës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga