Të gjitha lajmet

FORTUNA DUSSELDORF 3-3 HERTHA BERLIN

Valon 74min, Fortuna çon poshtë epërsinë 3 golëshe!

Foto: HerthaBSC/fb

Valon 74min, Fortuna çon poshtë epërsinë 3 golëshe!

28 February, 2020 @22:38

Fortuna Dusseldorf ku mesfushori i Kosovës Valon Berisha është startues dhe sot luajti për 75 minuta, ka shpërdoruar mundësinë e artë për tre pikë tjera të arta në luftë për mbijetesë.

Përkundër që për 45 minuta lojë futbollistët e Fortunës arritën epërsinë 3-0, brenda dhjetë minutave të pjesës së dytë çuan poshtë gjithçka dhe u desht të kënaqen me barazim 3-3 [Karaman 6, 45, Thommy 9 - Thommy 64ag, Matheus 66, Piatek 75p] ndaj Herthës së Berlinit.

TABELA AKTUALE

Tre pikëshi do ta nxjerrte nga zona e rrezikshme Fortunën, por barazimi, i mban edhe më aty, e në anën tjetër polaku i ardhur nga Milani, Krzysztof Piatek ishte njeriu që me golin e tij nga penalltia shpëtoi skuadrën e kryeqytetit nga humbja.

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për…

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

INICIATIVA WE KICK CORONA

Lewandowski jep 1 milionë euro për luftimin e coronavirusit

21 March, 2020 @20:43

Ylli polak i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, ka kontribuuar me 1 milionë euro në luftën kundër coronavirusit. Bashkëlojtarët e…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga